Propozycja na lato

Lato zbliża się wielkimi krokami, czas wykorzystać ten okres na wypoczynek z dala od zgiełku miasta i codziennych obowiązków. Podczas wakacji mamy zwykle więcej czasu, który warto spędzić również na poznawaniu bliższej i dalszej okolicy.

W tym roku królować będą przede wszystkim wakacje w Polsce, dlatego podpowiadamy, gdzie konkretnie się wybrać na urlop i w jaki sposób spędzić czas.

Wakacje nad morzem – popularny kierunek

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić lata bez spędzenia go na plaży – a te najpiękniejsze są nad Bałtykiem. Nie dziwi fakt, że to właśnie morze jest wybierana jako popularny wakacyjny kierunek. Morze to nie tylko plaża, gofry i lody. Warto wiedzieć, że wybrzeże jest bogate w miejsca, w których wiele można się nowego dowiedzieć i zobaczyć. To nie tylko muzea, ale również liczne skanseny, mini-zoo, wystawy. Można by tak długo wymieniać. Oto niektóre z nich:

  • Muzeum Chleba, Ustka
  • Muzeum Bursztynu w Jarosławcu
  • Muzeum Rybołówstwa na Helu
  • Muzeum Oręża Polskiego, Kołobrzeg
  • Muzeum Motyli, Łeba
  • Muzeum Obrony Wybrzeża, Hel

Domki nad morzem – bezpieczny wypoczynek.

Wydarzenia ostatnich miesięcy sprawiły, że przy wyborze noclegu nad morzem coraz częściej kierujemy się już nie tylko kryteriami finansowymi, ale dbamy również o bezpieczeństwo pobytu. Pod tym względem nadal bardzo dobrym wyborem są domki nad morzem – szczególnie te, które zapewniają nie tylko komfort wypoczynku wewnątrz, ale również wokoło domku. Do wynajęcia jest wiele domków, które posiadają własne ogrodzone tereny dookoła. Te miejsca zapewniają prywatność i dystans od innych wczasowiczów. Warto wziąć pod uwagę również wyposażenie samych domków – często są przygotowane w taki sposób, by umożliwić dużą samodzielność – dobrze wyposażony aneks kuchenny sprawi, że na miejscu można bez problemu przygotować proste posiłki, wystarczające na śniadania czy kolacje.

Wiele osób rezygnuje z tanich kwater na rzecz droższych apartamentów, które jednak zapewniają wyższy komfort pobytu. Kolejnym ich atutem jest prywatność oraz bezpieczeństwo pobytu. Dobre wyposażenie takich miejsc przygotowanych z myślą o nocujących turystach znacznie podnosi komfort wypoczynku. Ceny apartamentów różnią się w zależności od miejscowości, standardu i liczby osób, które będą nocować.

Podczas rezerwacji domków warto więc zapytać nie tylko o cenę za pobyt, ale również warunki, które są dookoła. Ważnym czynnikiem będzie również to, jak gospodarze dbają o bezpieczeństwo.

Wyjazd nad polskie morze to również okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc na samym wybrzeżu, jak i tych położonych nieco dalej od morza. Już na etapie planowania podróży warto przejrzeć drogę dojazdu i sprawdzić, jakie atrakcje znajdują się po drodze na urlop. Będzie to z pewnością urozmaicenie podróży oraz świetny pomysł na dobre spędzenie czasu.

Odwiedzając ciekawe miejsca, warto potem porozmawiać w gronie rodziny czy przyjaciół o tym, co podobało się tam najbardziej. To swoista powtórka, dzięki której wspomnienia pozostaną na dłużej i będą zawierały więcej szczegółów. Wiele rodzin przekonało się, że odwiedzania nowych miejsc to świetny temat do rozmów podczas dalszej podróży.

Błękitne flagi 2021

Wakacje zbliżają się coraz szybciej, jak zwykle o tej porze poznaliśmy laureatów prestiżowych międzynarodowych nagród – Błękitnych Flag.

W tym roku wyróżnionych zostało aż 34 plaż i marin w Polsce – to wynik lepszy niż przed rokiem. Oto lista laureatów w Polsce:

Kąpielisko Morskie Świnoujście – Uznam
Port Jachtowy – Basen Północny
Kąpielisko Morskie Świnoujście Warszów
Kąpielisko Zachód w Międzyzdrojach
Marina Wapnica Międzyzdroje
Kąpielisko morskie Międzywodzie
Kąpielisko morskie Dziwnów
Kąpielisko morskie Dziwnówek
Kąpielisko Pobierowo plaża zachodnia
Kąpielisko Pustkowo
Kąpielisko Trzęsacz
Kąpielisko Dźwirzyno
Kąpielisko Grzybowo
Kołobrzeg Zachód Plaża TRM
Marina Solna w Kołobrzegu
Kąpielisko morskie Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”
Kąpielisko Mielno 216
Kąpielisko Dąbki Zachód – kąpielisko I
Darłówko Zachodnie kąpielisko nr 1
Ustka Plaża Wschodnia
Marina Yacht Park
Kąpielisko Koliba w Sopocie
Kąpielisko Klipper Jelitkowo
Marina Żabi Kruk w Gdańsku
Marina Sienna Grobla
Marina Gdańsk
Przystań Żeglarska Tamka w Gdańsku
Kąpielisko Gdańsk Stogi
Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
Kąpielisko Gdańsk Orle
Kąpielisko Morskie Świbno
Kąpielisko w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim
Kąpielisko śródlądowe w Zieleniewie nad Jeziorem Miedwie
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy WOPR Woj. Kuj.Pom. w Borównie